"

Taneční Vesper MAXIMVS potřetí v Brně

17. 02. 2012 Sdílej na CentrumBrna.cz

Na třetím tanečním večeru vystoupí opět několik souborů, které se věnují modernímu tanci na špičkové úrovni. Kromě domácího Tanečního divadla MAXIMVS, se představí bratislavské Taneční divadlo Bralen a Bohemia Balet Praha. „V tomto večeru uvidíte choreografie několika autorů, např. Tomáše Rychetského, Joa Alegada, Jany Letenajové a dalších. Tercius vesper MAXIMVS předvede opět to nejlepší, co na poli tradičního moderního tance v České republice existuje. Chceme vám ukázat poctivé, řemeslně a kvalitně interpretované choreografie, lidské náměty, oku i sluchu lahodící představení,“ říká k dramaturgii večer zakladatel a vedoucí TD MAXIMVS.

Pozoruhodnou sérii tanečních večerů Vesper MAXIMVS zahájilo Taneční divadlo MAXIMVS v únoru předchozího roku. Výjimečná akce se postupně stává tradičním místem setkání příznivců moderního tance nejen z Brna a buduje si významné místo na české taneční mapě.

Taneční divadlo MAXIMVS založil v roce 2004 tanečník, choreograf a pedagog David Strnad s cílem vytvořit v Brně umělecké těleso zabývající se moderním a jazzovým tancem. Za dobu své existence soubor již absolvoval mnoho představení na domácích i zahraničních jevištích a disponuje kvalitním repertoárem na vysoké technické a umělecké úrovni.

Taneční představení se uskuteční v pátek 2.3.2012 od 19.30h  v Mahenově divadle v Brně. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji Národního divadla Brno na Dvořákove ulici.

Více na www.tdmaximvs.cz
 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI