"

Týden kávy 2014

11. 09. 2014 , aktualizace: 23. 09. 2014 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Tento svátek se poprvé zapsal do povědomí české veřejnosti z iniciativy Kateřiny Eichlerové a Lucie Karafiátové, dvou tehdejších baristek a nadšených kávomilek, které se rozhodly jej v roce 2011 řádně oslavit. Nápadů však bylo až moc na to, aby se jejich realizace vměstnala do jednoho dne, a proto vznikl rovnou celotýdenní festival kávy.

Myšlenka vzbudila obrovský zájem nejen u odborníků z kávového světa, ale zejména široké veřejnosti. Týdenní oslavy kávy, druhé nejprodávanější komodity na světě, přilákaly pozornost lidí i z druhého konce republiky a dokonce i Vídně, rakouské kávové metropole, a rok od roku se povědomí i zájem o tuto akci šíří dál.

Program

Týdenní oslavy mají velice nabitý kávový i kulturní program, který se dělí na dvě části. Tou první je program v samotných kavárnách, jenž je pouze v jejich režii. Druhou částí je speciální kávový program na zvláštní stage zvané Main coffee meet point. V rámci speciálního programu mají návštěvníci možnost dozvědět se nespočet zajímavostí o kávě, sami si vyzkoušet tradiční i alternativní metody přípravy kávy pod vedením zkušených baristů a odborníků.

Zájemci se mohou účastnit nejrůznějších workshopů a přednášek nebo sledovat profesionální baristy v rámci speciální Soutěže baristů Týdne kávy, na níž letos organizátořispolupracují se SCAE CZECH REPUBLIC. V neposlední řadě mohou využít příležitost degustovat kávu v rámci dvoudenních Trhů kávy pořádaných ve spolupráci s Kávovými listy, kterých se účastní české i zahraniční pražírny. Podrobný program najdete zde.

Zdroj: Týden kávy

Foto: Jitka Karlišová


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI