"

Staňte se Robinsony v Polárce a objevte krásu pustého ostrova!

07. 03. 2018 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Umíte si poradit v džungli? Rozdělat oheň křesadlem, střílet z luku a postavit si úkryt? Nebo Vás sežere první divoká šelma, kterou potkáte. Přijďte si tohle  šechno vyzkoušet do našeho divadla, ať Vás náhodné ztroskotání nemůže překvapit!

Polárkovský Robinson Crusoe se po více než pěti letech loučí se svým ostrovem na jevišti našeho divadla. A aby mu to nebylo tak líto, na cestu ho vyprovodí hned dva jeho souputníci - Robinsoni jako on. Třikrát Robinson, třikrát Pátek, třikrát papoušci, pustý ostrov, piráti a o to větší dobrodružství!

DIVADLO VÍTI MARČÍKA
Až z Hluboké nad Vltavou k nám do Brna zavítá Divadla Víti Marčíka se svým představením jednoho herce - Robinson Crusoe. Inscenace měla premiéru již v březnu 1994 a je určeno žákům druhého stupně ZŠ, středoškolákům a všem velkým malým, kteří jsou připraveni bojovat po boku táty Robinsona s bouří, domorodci, hladem a samotou.
A svému brněnskému bratru přeje:

Milý Robinsone, gratulujeme Ti k Tvým pěti letem stráveným na ostrově Polárka. Přejeme Ti krásný odpočinek a ještě krásnější návrat zpět na Ostrov. Protože na Ostrově je nejlépe, tady jsi našel to, co jsi hledal." Robinson z jihu Čech

Scénář, režie a hudba: Vítězslav Marčík
Výprava a výroba loutek: Vladimír Šopík
Hraje: Vítězslav Marčík

DIVADLO LÍŠEŇ
O nějaký kousek blíže to bude do Polárky mít Robinson z Divadla Líšeň. Volná adaptace románu Daniela Defoea o cestě z dětství k dospělosti. O touhách nenaplněných a záhy bolestně naplněných. O snu, oceánu a vůli k životu. Příběh, který bude vyprávět lipové dřevo a jeho vodiči a nejrůznější hudební nástroje. Inscenace se soustředí na vnitřní život hlavního hrdiny. Jedná se o hru rozporu snu a skutečnosti, o cestě z vysněného světa do reality, o bolestné proměně dítěte v dospělého.

Scénář a režie: Pavla Dombrovská
Loutky: Jana Francová, Eva Krásenská, Antonín Maloň
Hudba: Ondřej Kyas, Pavel Drábek, Pavla Dombrovská

DIVADLO POLÁRKA
Polárkovský Robinson Crusoe měl svou premiéru v roce 2012 a se svým publikem se loučí po úctyhodných pěti letech. Na Festivalu Robinsonů naposled odvypráví příběh osamělého muže, osudem i vlastním přičiněním vyvrženého mimo lidskou společnost. Robinson neztrácí naději a činorodým úsilím i pevnou vůlí se snaží překonat tísnivou samotu a zachovat si jasnou mysl. Jak přežít? Jak se uživit? Jak bojovat proti nebezpečí, nudě a zoufalství? Jak se ubránit lidojedům? Jak naučit Pátka slovo přítel? A především – jak se dostat z toho prokletého ostrova zpět domů?

Scénář a režie: Ondřej Elbel
Dramaturgie: Lukáš Votava
Hudba: Vít Hary Krlas
Scéna a kostýmy: Zuzana Přidalová
Hrají: Jiří Skovajsa, Tomáš Sukup, Václav Vítek, Lukáš Daňhel a Alfred Texel

PRALES NA MALÉ SCÉNĚ
Aby toho nebylo málo, na Malé scéně bude každý den v čase 10:00 - 18:00 otevřen prales plný dobrodružství pro všechny malé trosečníky a trosečnice, ve kterém se můžou dosytosti vydovádět!

PROGRAM
sobota 10.3.

● 10:30 Divadlo Líšeň – Robinson
https://goout.net/cs/listky/robinson-crusoe- divadla-lisen/idpb/
● 15:30 Teátr Víti Marčíka – Robinson Crusoe
https://goout.net/cs/listky/robinson-viti- marcika/kdpb/
 

neděle 11.3.
● 10:30 a 15:30 Divadlo Polárka – Robinson Crusoe (derniéra)
https://goout.net/cs/listky/robinson-crusoe/jdqb/
https://goout.net/cs/listky/robinson-crusoe/kdqb/

 

Divadlo Polárka je profesionální brněnské dětské divadlo pro děti a mládež, založené v roce 1999. Kompletní program divadla a další informace najdete na webových stránkách divadla www.divadlopolarka.cz.

Předprodej lí stků v síti GoOut.cz.

Zavěšená vstupenka
Divadlo Polárka od září 2017 provozuje projekt Zavěšené vstupenky - diváci tak mohou koupit lístky, které se před sociální odbor městské části Brno-střed a neziskové organizace dostanou k rodinám, které by si jinak návštěvu divadla nemohly dovolit. Ke konci roku 2017 již bylo zakoupených několik desítek těchto vstupenek a celá řada dětí již divadlo navštívila.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI