"

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Čokoládový festival

15. 11. 2016 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Od pátku 18. do neděle 20. listopadu 2016 se ve FoodParku na Malé Americe uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Brněnská událost přitom bude ŠESTOU zastávkou této akce, která objíždí celou republiku.

Můžete se těšit na kulinářskou přehlídku Gastronomického centra Kuliner, které bude připravovat např. sladké sushi s marinovanou hruškou nebo čokoládové sushi s jahodami. Šéfkuchař Jan Peter zase předvede méně obvyklá jídla jako kuřecí špalíčky s pálivou čokoládovou omáčkou.

Čoko-kebab nebo čokoládové pivo

Z dalších netradičních receptů předních českých kuchařů můžeme jmenovat kuřecí prsa na čokoládovém likéru, omáčku mole poblano z čokolády, řepný krém s chilli namáčeným v čokoládě nebo pyré ze sladkých rajských jablek s kokosovým mlékem a bílou čokoládou.

Vítěz Barista Open v italském Trieste z roku 2012 Michal Nováček bude učit, jak se děla pravá turecká káva v džezvě nebo moccacino. Ve výstavním sále budou ke zhlédnutí obaly čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil Stanislav Kramský. K zakoupení pak bude i čokoládové pivo, ochutnat vafle, fondán, čokoládové víno, čoko-kebab a další. Mimochodem, zastavit by vás nemělo ani chladné počasí, prostory Malé Ameriky budou totiž vytápěné.

Soutěž byla ukončena - gratulujeme výhercům!

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI