"

Mezinárodní folklorní festival 2015

13. 08. 2015 , aktualizace: 16. 08. 2015 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Mezinárodní folklorní festival v Brně se koná pravidelně již od roku 1990. Za tu dobu získal značné renomé díky nabitému programu a bohaté účasti. Sdružení přátel folkloru se zhostilo pořádání letošního ročníku festivalu ve spolupráci s Turistickým informačním centrem a Folklorním sdružením ČR za finační podpory Jihomoravského kraje, Statutárního města Brna a městských částí Brno - Černovice a Brno - Medlánky.

Na co všechno se můžete těšit?

V rámci festivalu se vám naskytne příležitost poslechnout si nejrůznější profilová vystoupení souborů například ze Slovenska, Bulharska, ale především ty brněnské. Pořady dětských souborů a pořady zahraničních a domácích folklorních souborů jistě neuniknou vaší pozornosti. Vyhrávat vám bude příjemná dechová a cimbálová muzika. Budete mít možnost družit se v rámci společenských posezení u muziky, zúčastnit se dožínkových průvodů, ukázek z hasičského umění s jejich historickými technikami, prezentací zemědělských strojů apod.

Spousty jarmarkové zábavy

Tradiční řemesla a umělecká tvorba je pravidelnou součástí každoročního festivalového dění. Z řemeslného jarmarku si budete moci odnést pěkné suvenýry v podobě výrobků lidových řemeslníků, jako jsou perníky, skleněné ruční práce, keramické a textilní produkty, výrobky z kukuřičného šustí a kůže. Máte-li zálibu v moravských lidových krojích či historických kostýmech, jistě vás zaujme manufakturní výroba bot, jako jsou krpce či vysoké taneční čižmy.

Jste-li manuálně zruční, neváhejte potom předvést své zlaté české ručičky na tvůrčí řemeslné dílně, kde si sami zkusíte tradiční techniky zpracování kukuřičného šustí, lýka, slámy a textilu, a pokud vás to láká spíše sladším směrem, zdobení perníčků bude pro vás to pravé ořechové

A protože ke každému festivalu patří dobré jídlo, nesmíte minout taktéž jarmarky s regionálními potravinářskými produkty a pivovarské prezentace.

Děti s sebou? Samozřejmě!

Rozhodně neváhejte a přiveďte s sebou na festivalové radovánky vaše ratolesti. Děti budou výskat radostí na menších lunaparkových atrakcích, bude o ně postaráno v dětských koutcích a hospodářská zvířátka jim budou při krmení doslova zobat z ruček.

Veškeré potřebné informace o programu, místech konání, účinkujících i praktických záležitostech jako je doprava, cena vstupenek či slevy na vstupné najdete zde.

Zdroj a foto: Mezinárodní folklorní festival


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI