"

Lenka Dusilová – sólový koncert na Šelepce

03. 04. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Teprve druhý samostatný sólový koncert v Brně odehraje zpěvačka a multiintstrumentalistka Lenka Dusilová. Stane se tak ve středu 5. dubna od 20 hodin v klubu Šelepka (Šelepova 1, Brno-Královo Pole).

„Čím je pro mě koncert výjimečný? Brno má sólová vystoupení v podstatě zatím nezná. Hraju bez pomoci jiných muzikantů, aranžuji si skladby živě za pomoci looperu a jiných mašinek a převážně hraju vybrané skladby z mé původní dosavadní tvorby sólové, baromantické či i dávnější Pusy. Tento výběr skladeb je výrazně protkaný mým současným příklonem k hudebním krajinkám a hlasovým plochám, který koncert posouvají za hranice písničkářství. Je to čistá energie a práce s emocemi,“ popisuje Lenka Dusilová, co mohou návštěvníci koncertu očekávat.

Dusilová je šestinásobnou držitelkou výročních hudebních cen Anděl. Není zvyklá stagnovat a opakovat se. Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným vokálem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu.

Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k osobnějšímu, vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

Pro svůj osobitý vokál je hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény. Je též součástí multižánrového projektu divadelního uskupení Spitfire Company, se kterým absolvovala evropské turné s představením One Step Before the Fall, jež získalo i jednu z nejprestižnějších tanečních cen Herald Angel Award.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI