"

Jan Loup (A co Brno?)

26. 09. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Které tři nejdůležitější vlastnosti by měl mít ideální starosta?

Poctivost, pracovitost, čestnost.

Jaké zásadní problémy má podle Vás centrum Brna?

Špatně řešené parkování, bezpečnost (je potřeba zvýšit počet strážníků v problémových částech centra) a podoba centra Brna, které by mělo být reprezentativním místem a výkladní skříní města, tradiční obchody z něj však zmizely a nahradily je bazary, zastavárny a obchody, které nabízejí pouze levné zboží (je potřeba podpořit drobné podnikatele v centru Brna, například snížením nájmu v prostorech domů, jež vlastní město).

Jmenujte 3 nejzásadnější body Vašeho programu.

Zlepšení systému nakládání s komunálním odpadem a jeho svozu, motivace ke třídění odpadu. Podpora mládeže v oblasti sportu a kultury (dotace zájmových, sportovních a kulturních skupin, spolků). Efektivnější čerpání peněz z evropských fondů.

"Jsem zvyklý hrát fér"

Jakým způsobem plánujete podporovat rozvoj centra Brna?

Prvním krokem je optimalizace městského rozpočtu a minimalizace řídících funkcí ve společnostech města Brna. Na ušetřené peníze naváže investice do stavby nových hřišť a sportovních zařízení na místech chátrajících pozemků a domů. Je zároveň potřeba efektivně využít peníze z evropských dotací. Dalším krokem je pak podpora turismu v centru Brna, například pomocí zvýhodněných balíčků atrakcí pro turisty či rozvojem spolupráce s ostatními evropskými městy.

Které místo v centru máte nejradši, a proč?

Hrad Špilberk a přilehlé prostory. Je to ideální místo k odpočinku v pestré a udržované zeleni.

Proč právě Vám by měli lidé dát svůj hlas?

Představuji novou krev, která má potenciál změnit a zlepšit zavedené pořádky na radnici. Čtyřicet let se pohybuji ve sportu, jsem věrný jednomu klubu a jsem zvyklý hrát fér. Tuto férovost bych rád prodal i na radnici.  


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI