"

Ing. Martin Schwab (ANO)

25. 09. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Které tři nejdůležitější vlastnosti by měl mít ideální starosta?

Tři je málo. Čestnost, otevřenost, komunikativnost, umění naslouchat, rozhodnost,…

Jaké zásadní problémy má podle Vás centrum Brna?

Viz náš program. Shrnu ho: bezpečnost v ulicích; vynaložení prostředků města pro většinu občanů města a ne pro úzkou skupinu vyvolených; málo dětských hřišť, málo sportovišť; nulová tolerance hazardu a VLT; regulace dopravy v centru; neefektivní bezkoncepční prodej/pronájem obecních bytů; prostor přednádraží a jeho revitalizace.

"Podpoříme kulturní, obchodní i cyklistický rozvoj"

Jmenujte 3 nejzásadnější body Vašeho programu.

Bezpečnost v ulicích, hřiště a plochy pro děti a mládež, regulace dopravy v centru a bytový fond městské části Brno Střed.

Jakým způsobem plánujete podporovat rozvoj centra Brna?

Kulturní rozvoj: Nabídneme dlouhodobě nevyužité obecní prostory pro mladé umělce a výtvarníky.

Obchodní rozvoj: Uvolníme nynější regulaci předzahrádek tak, aby si provozovatel mohl udělat svoji předzahrádku před podnikem třeba i v lednu. Nechme to na něm. Změníme dosavadní podporu MČ k velkým nákupním supermarketům (viz plánovaný AUPARK).

Cyklistický rozvoj: Povolíme za určitých podmínek cyklistickou dopravu do centra. Doplníme centrum o zamykatelné stojany.

"Nabízíme kandidáty nezatížené politickou minulostí"

Které místo v centru máte nejradši, a proč?

Jakubské náměstí – žije to tam každý večer. Denisovy sady a uličky okolo Petrova – odpočinek v centru, stinné místo, výhled na Staré Brno. Nábřeží okolo Svratky – Bydlím blízko řeky a je to pro mě a moji rodinu nejbližší klidné místo.

Proč právě Vám by měli lidé dát svůj hlas?

Nejde o mě, ale jde o celý tým lidí z různých profesí (stavaři, architekti, umělci, programátoři, …), které Vám nabízíme. Všichni tito lidé mají úspěšné zaměstnání/firmy a chtějí své MČ pomoci. Nechceme vládnout. Chceme město úspěšně řídit pro občany města. Programy všech stran se v těchto komunálních volbách velmi shodují a jde jen o to, komu volič uvěří. My nabízíme kandidáty nezatížené politickou minulostí. Nabízíme kvalitní kandidáty, kteří ve svých životech již něco dokázali.  


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI