"

Ing. Bc. Bohumil Straka, Ph.D. (TOP 09)

26. 09. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Které tři nejdůležitější vlastnosti by měl mít ideální starosta?

Otevřenost v komunikaci s obyvateli obce, poctivost, organizačně-manažerské dovednosti.

Jaké zásadní problémy má podle Vás centrum Brna?

Špatné parkování, špinavé ulice i ovzduší, nepořádek kolem zastaralého nádraží, lidé bez domova obtěžující ostatní, nedostatečná kapacita MŠ a ZŠ, 500 neobsazených chátrajících obecních bytů, nedostatek míst pro volnočasové aktivity a sport.

"Chceme srozumitelný metropolitní plán"

Jmenujte 3 nejzásadnější body Vašeho programu.

  • Otevřená transparentní radnice
  • privatizace obecních bytů zájemcům z řad nájemníků
  • zlepšení parkování pro obyvatele Brna-střed

Jakým způsobem plánujete podporovat rozvoj centra Brna?

Plánujeme nahradit komplikovaný územní plán srozumitelným metropolitním plánem. Podporujeme vybudování moderního nádraží v centru tak, aby Brno mohlo být v budoucnu napojeno na vysokorychlostní tratě. Plánujeme rozvoj rekreačních zón a oživení břehů řek. Budeme dbát na zlepšení koordinace uzavírek komunikací v případě jejich rekonstrukcí a oprav.

"Nabízím pozitivní změnu"

Které místo v centru máte nejradši, a proč?

Nejradši mám Kamennou čtvrť pod Červeným kopcem, protože zde voda, skály a les vytvářejí ojedinělý kout přírody. Není divu, že tato lokalita byla na území Brna osídlena mezi prvními již před mnoha tisíci lety.

Proč právě Vám by měli lidé dát svůj hlas?

Nabízím pozitivní změnu a čerstvý vítr do poměrů na radnici. Po čtyři roky jsem byl hlasem konstruktivní opozice, takže z vlastních zkušeností dobře vím, že radnice může a musí hospodařit lépe. Pro funkci starosty jsem vybaven technickým i právním vzděláním a manažerskými zkušenostmi v neziskovém sektoru, které jsem získal u nás i v zahraničí. Veřejnou funkci neberu jako prostředek ke zbohatnutí, ale považuji ji za službu obyvatelům. Jako úspěšný živnostník v oblasti výzkumu a vývoje elektronických obvodů jsem nikdy nebyl závislý na příjmu z politiky a z veřejných zakázek.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI