"

Festival Prototyp: Ve znamení Elementů

07. 11. 2016 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Už následující víkend v Brně vypukne třetí ročník festivalu Prototyp. Festival s unikátním konceptem, který neotřele propojuje umění spolu s vědou a technologiemi, tentokrát nese podtitul Elementy. Expozice děl, workshopy a přednášky budou věnovány všem čtyřem elementům – vodě, ohni, zemi a vzduchu. Program třídenního Prototypu nabídne klasické expozice, ale také interaktivní projekce, videomapping nebo módní performance.

Zahájení v Kreativním centru

Úspěšný vědecko-umělecký festival Prototyp letos v Brně objeví opět jinou lokalitu. Zatímco v minulosti našli organizátoři přístřeší v prostorách Malé Ameriky nebo někdejší Richard Adam Gallery, tentokrát se třídenní program odehraje v bývalé káznici a budoucím Kreativním centru na Bratislavské ulici. Festival bude zahájen už v pátek večer, kdy se v průběhu opening party návštěvníci dočkají živých hudebních vystoupení a neobvyklé módní show.

Bohatý sobotní i nedělní program

V sobotu si zájemci kromě prohlížení expozice budou moci vyzkoušet zajímavé workshopy. Vida! Science centrum, Bioskop, Corint a Workshop čtyři elementy se tak prostřednictvím speciálního programu postarají o zábavu pro celou rodinu. „Expozice děl je k vidění v průběhu celého festivalu.  Některá díla jsou vypůjčena od umělců či techniků, ale velká část je vytvořena speciálně kvůli Prototypu,“ vysvětlila koordinátorka festivalu Veronika Rejšková.

V neděli bude možné se osobně setkat s tvůrci instalací a vyslechnout si soubor odborných přednášek pod vedením VUT v Brně. Hovořit se bude například o prototypování formou 3D tisku, o tom, jak si vytvořit vertikální zahradu a ředitel Moravské galerie Jan Press bude diskutovat na téma, jak předejít požáru v galerii.

Vstupenky lze zakoupit na jednotlivé dny, nebo za zvýhodněnou cenu na celý festival. Děti do 15 let mají na sobotní program pro rodiny vstup zdarma. Aktuální informace o festivalu a podrobný program naleznete na webu festivalu nebo na FB události


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI