"

Extrem Food Festival 2017 v Lužánkách

18. 04. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

sobotu 13. května proběhne v brněnském Centru volného času Lužánky od 10:00 do 20:00 druhý ročník EXTREM FOOD FESTIVALU. Festival nabídne netradiční cizokrajné pokrmy, prodej exotických surovin, ale také osvětové přednášky o  tom, jak cestovat za chutí nebo nevšední kuchařské workshopy.

„Tak jako v roce 2016 i letos nechceme nabízet něco, co lze běžně koupit v supermarketu. Návštěvnici se mohou těšit na netradiční jídla, hmyzí kuchyni a exotické pokrmy, které jsou sice běžné, ale spíše daleko od ČR,“ říká pořadatel Pavel Pichler. K ochutnání budou cvrčci, červi, nejsmradlavější ovoce na světě nebo žabí stehýnka.

Zapít to celé může návštěvník nápojem z ptačího hnízda, zahraničními pivy, arabskou kávou nebo exotickými nápoji z Asie. „Jsme si vědomi, že hranice extrémního a exotického jídla je pro každého někde jinde. Proto kromě extrém zóny na návštěvníky čekají i běžnější pokrmy od restaurací, které budou připravovat pokrmy z thajské, arabské nebo čínské kuchyně,“ uklidňuje Pavel Pichler.

Akce je stejně jako v prvním roce pojata jako malý domácí festival a to nejen velikostí prostory, ale také i celkovým konceptem, kdy organizátoři doufají, že na akci dorazí milovníci pohody, dobré nálady a jídla. V roce 2016, kdy vyšlo počasí, se areál proměnil v jedno piknikové místo a tak i letos již organizátoři nakupují deky na piknik a zajištují doprovodný program jako např. koncert na didgeridoo nebo beatbox.

„Chceme, aby všichni, kdo přijdou, mohli ochutnat co nejvíce jídel, viděli, jak se jednotlivé suroviny upravují, jak je správně okořenit i naservírovat a proto nemůžeme dělat festival pro tisíce lidí a počet návštěvníků korigujeme právě online předprodejem “ upozorňuje Pichler.

Vstupné na celodenní akci je 130 Kč a v ceně vstupenky, kterou lze koupit v předprodeji, najdete program akce, exotický recept s kořením, sušenku s červem, exotický čaj a malé překvapení. Kompletní program hledejte na webu festivalu.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI