"

Den dětí ve VIDA!

25. 05. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Na Dni dětí ve VIDA! budete mít možnost jako první vyzkoušet novou výstavu v galerii centra věnovanou hlavolamům z celého světa. Pro návštěvníky je připravena herna, kde můžete trošku potrápit hlavu a zapřemýšlet. Videokoutek a fotokoutek nesmí chybět! Díky nim budete mít na celý den krásnou památku.

PROGRAM Dne dětí ve VIDA!

Ráj hlavolamů
Vyzkoušejte si hlavolamy z Japonska, z Indie, ale i českého ježka v kleci hned v několik variantách. Užijte si různé Rubikovy kostky, pěnové hlavolamy Happy Cube, Powerball, revoluční 3D labyrint Perplexus, Neocube i další magnetické stavebnice. Seznamte se se světovou novinkou Futuro Cube – herní kostkou budoucnosti. Ověřte si svůj důvtip na hlavolamu Eternity II, který zatím nikdo nesložil, a to i přes to, že je vypsána odměna 2 miliony dolarů.

Herna Smart Games
Hry Smart Games rozvíjí především logické myšlení, prostorovou představivost, schopnost koncentrace a plánování. Je to něco mezi hrou pro jednoho hráče a hlavolamem s jednoduchými pravidly. Najdete zde hry pro tříleté děti i dospělé.

Videokoutek a fotokoutek
Zahrajte si na televizní hvězdy a řekněte na kameru, jak se vám město Brno líbí nebo jak se má do roku 2050 změnit. Zábavné fotky s nápaditými rekvizitami vám udělají ve fotokoutku.

Fotografie: VIDA! science centrum


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI