"

Česká premiéra muzikálu Prekliatý básnik. Exkluzivně v Brně

22. 01. 2015 , aktualizace: 17. 02. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Akce zrušena z důvodu chřipkové epidemie

Vážení přátelé,

z důvodu právě probíhající chřipkové epeidemie je bohužel benefiční představení muzikálu Prekliatý básnik zrušena. Peníze za Vaše zakoupené vstupenky dostanete v předprodeji Národního divadla Brno.

 


 

Prekliatý básník poprvé v České republice

Původní slovenský muzikál autorů Henricha Leška a Marka Maďariče mapuje příběh věčného rebela, Françoise Villona. V písních, vytvořených na podkladě Villonových veršů, se střídají veselé, živé písně s lyrickými vyznáními lásky i s baladami o smyslu života.

Autorem libreta a textů písní je Marek Maďarič, autor mnoha filmových scénářů, rozhlasových, divadelných i televizních her, v současné době slovenský ministr kultury. Hudbu složil Henrich Leško, který je autorem hudby i k muzikálu Báthoryčka. Choreografem je Jaroslav Moravčík, režisérem Martin Kákoš.

Lístky můžete zakoupit v předprodeji (Dvořákova 11), či online zde.

Výtěžek z představení poputuje k organizaci Adam dětem

Organizace Adam dětem se snaží získávat finanční prostředky na vyšetření malých dětí, u kterých je předpoklad k Hirschprungově chorobě. Ta se projevuje buď zúžením tlustého střeva nebo naopak jeho rozšiřováním. Druhá varianta je těžko rozpoznatelná, protože se střevo postupně deformuje a utlačuje jiné orgány. Výtěžek z představení slouží k pořízení bioptických kleští, které umožňují rozpoznání této choroby a následnou léčbu.

On-line portál informující o dění v centru Brna, CentrumBrna.cz, je mediálním partnerem tohoto představení.

Zdroj a foto: Divadlo Jozefa Gregora


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI