"

Brno provoní Týden kávy

27. 09. 2016 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

1. říjen. Pro někoho je začátkem poslední čtvrtiny roku, v zemích po celém světě je toto datum věnováno kávě. První říjnový den je totiž Mezinárodním dnem kávy. A aby jí nebylo málo, v Brně 1. října odstartuje rovnou Týden kávy. Tento největší kávový festival v ČR se bude letos konat už pošesté, a to na všech místech, kde voní káva. Na co se konkrétně můžete těšit?

Trhy v Continentalu

Třeba na speciální kávový program v hotelu Continental Brno, který se první říjnový víkend stane centrem kávového dění. Budou se zde totiž konat dvoudenní Trhy kávy, které celotýdenní kávový maraton v sobotu 1. a v neděli 2. října odstartují. S koupí vstupenky získá návštěvník po oba dva dny neomezenou konzumaci káv od více než dvaceti kávových značek. Zúčastnit se můžete dvaceti cuppingů pražíren, jedenácti přednášek včetně výstavy kávové technologie a máte-li odvahu, také soutěže pro veřejnost v přípravě filtrované kávy. 

Nejen česká odborná porota

Kromě degustací, nákupu výběrové kávy a pomůcek k její přípravě nabídnou Trhy kávy jedinečnou příležitost nahlédnout baristům pod prsty během speciální Soutěže baristů Týdne kávy. Umění odvážných baristů ze zapojených brněnských kaváren ohodnotí Michal Křižka, Ondřej Hurtík, František Roháček, Zdenek Smrčka a Ivo Ptáčník. Vzácným členem poroty a hostem Týdne kávy bude Matt Chitharanjan, pražič a zakladatel úspěšné značky výběrové kávy z indického Dillí.

Jedním z hlavních cílů festivalu je kávová osvěta. Jejím letošním tématem je Káva jako služba. Jak vysvětluje Kateřina Eichlerová, koordinátorka festivalu: „Jsme přesvědčeni, že káva není jen o samotném nápoji a jeho přípravě, ale také o s tím spojené službě. Festivalovou pozornost tak letos věnujeme i servisu, který k dobré kávě patří.”

Kam jít? Máte 42 možností

Do letošního Týdne kávy se s netradičním převážně kávovým programem zapojilo 42 kaváren, kterým kvalitní příprava i servis kávy není rozhodně cizí. Za návštěvu a pozornost určitě stojí kavárny Kafec, Kulturárium Café, Jedna Báseň, Kult Cafe, GALERIE CAFFE, Pelíšek - kočičí kavárna, Žádný cukrbliky, Cafe Placzek, Cafe Podnebi, IKEA Café, Oříšky Kobližná, Caffé del Saggio, Park Lane Cafe a další. Celý seznam spolu s podrobným programem najdete zde.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI