"

Brněnská 16, festival krátkých filmů, nás čeká již tento týden

09. 10. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

42 krátkých filmů z celého světa

V soutěži se utká 42 krátkometrážních filmů z celého světa. Nesmíme však zapomínat ani na doprovodný program, ten odráží letošní motto „My jsme rodina“ a tak se můžete těšit například na retro filmy o budování a plánování rodiny z dob socialismu.

Filmy s rodinnou tématikou

Uvidíte třeba poetickou výzvu rodičům, aby trávili svůj čas s dětmi (Vrcholky stromů, 1963), nebo osvětový snímek s méně poetickým, ale o to popisnějším názvem Antikoncepce, plánování rodičovství (1979). Čekají vás také dokumenty o pěstounské péči za socialismu a jeho štědré státní podpoře, nebo portrét lesního dělníka z východního Slovenska a jeho rodiny.

Filmy jsou skutečně unikátní a z hlubin archivu nám je poskytl Státní filmový ústav a dramaturgyně Eva Filová.

Po filmu následuje káva a diskuze

Sál Břetislava Bakaly má jedno velké plus a tím je báječná kavárna, která nejenom že bude vítaným útočištěm s kávou a zákusky, ale poskytne také prostor pro debatu na téma rodina.

O tom, jak skloubit práci, uměleckou tvorbu a rodičovství, jak je možné rozdělit si v rodině svoje role, nebo jaké to je nést dědictví slavných rodičů bude hovořit například aktivistka a režisérka Apolena Rychlíková, grafička Tereza Rullerová, průkopník filmové výchovy u nás Jiří Forejt nebo umělkyně Kateřina Olivová.

Slavnostní zakončení bude 14.10

Festival slavnostně končí v sobotu 14. 10. večer, kdy budou za doprovodu Ester Geislerové a Johany Švarcové předány ceny vítězným filmům. 

Staňte se součástí naší festivalové rodiny!

Akreditace na celý festival stojí krásných 300 Kč a je možné je zakoupit také online. Hrdě hlásáme „My jsme rodina“ a myslíme to upřímně, tak se připojte a buďte, alespoň na ty čtyři dny, součástí naší festivalové rodiny.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI