"

Zveme vás do Znojma... na nový festival „Znojmo v pohybu“

05. 06. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Festival Znojmo v pohybu 2019

První ročník festivalu Znojmo v pohybu proběhne v sobotu 15. června 2019 v areálu Načeratického kopce u obce Oblekovice (Znojmo).

Zábavný orienťák pro celou rodinu

Hlavním bodem jednodenního festivalu Znojmo v pohybu je závod družstev v modifikovaném orientačním běhu. Na trati dlouhé 5,5 kilometrů čeká na závodníky několik záludných překážek, které otestují jak jejich dovednosti a znalosti, tak schopnost spolupracovat jako tým. Účastníci budou střílet ze vzduchovky, společně překonávat překážky od WILD MONKEY a čekají je také vědomostní soutěže.

Znojmo v pohybu

„Nový festival Znojmo v pohybu láká děti i dospělé na společné sportování. Apeluje na týmového ducha“, zve návštevníky  organizátor festivalu Tomáš Winkler.

Závodí se v rodinných týmech rozřazených do kategorií podle počtu dětí v rodině (jedno; dvě; tři a více dětí). Nejde tedy o individuální, ale ryze o týmovou soutěž. Navíc mohou účastníci nastoupit na start závodu po celou dobu jeho trvání. Tedy žádný stresující hromadný start. V rámci programu festivalu si závodníci mohou vytipovat, co chtějí vidět, zažít, a podle toho si naplánovat, kdy do závodu nastoupí. Odhadovaná délka závodu je cca 90 minut.

Znojmo v pohybu

„Na festivalu chceme ukázat v Česku méně tradiční sporty a jejich krásu, podpořit v dětech, ale i v dospělých týmového ducha a schopnost táhnout v rodině za jeden provaz. Hlavní myšlenkou je to, aby rodiče a děti sportovali dohromady, stali se týmem, odnesli si z festivalu společný zážitek a brali sport jako zábavu,“ zmiňuje hlavní poslání festivalu  pan Winkler.

V rámci festivalu si návštěvníci vyzkouší nejrůznější pohybové aktivity. Bojové sporty, gymnastiku, střelbu, atletiku, zorbing a mnoho dalšího. Na programu jsou ukázky jednotlivých sportů, taneční vystoupení, sportovní a motivační talk shows, soutěže, workshopy a vystoupení hudebních interpretů.

„V provozu plánujeme mít celý den dvě stage. Jednu spíše pro workshopy a sportovní představení, druhou – větší pro kapely a hudebníky“, popisuje dále chystaný festival manažer doprovodného programu Ondřej Lidmila.

Účastníci hlavního závodu koupí startovného navíc přispějí znojemské pobočce neziskové organizace ADRA, která dlouhodobě poskytuje pomoc osobám, které se nacházejí v nesnadné životní situaci, potřebují podporu druhých a strádají po psychosociální stránce.

Celý festival se koná s podporou města Znojma a pod záštitou starosty města Znojma Jana Groise.

Více informací:

 


Jinde na SrdceMoravy