"

Žijeme zdravím a pohybem v Brně i na blogu

28. 11. 2017 , aktualizace: 02. 02. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Budete v obraze

Brněnské ulice, parky a stezky jsou plné lidí v běžeckém. Fitness centra a sportovní studia praskají ve švech. A zdravý životní styl zažívá renesanci. Brno zkrátka miluje pohyb a nejinak je tomu i u nás v magazínu CentrumBrna.cz. Abychom vám dodali motivaci a zároveň vás informovali o všem, co se v oblasti brněnského sportu a zdraví děje, startujeme zbrusu nový blog „Brno v pohybu”. 

Na jeho stránkách vám pravidelně naservírujeme dávku sportovní inspirace, nabídneme užitečné i netradiční tipy, jak udělat něco dobrého pro své tělo, pozveme vás na zajímavé sportovní akce, které žádný sportovní srdcař nemůže minout a v kostce vám představíme to nejlepší z brněnského sportování.

Co bylo naším impulsem? 

V první řadě jsme nechtěli, abychom stále jen seděli u počítačů a mobilů, ale abychom se také hýbali. Ačkoliv se sezení v kanceláři nebo dlouhému cestování asi nikdo z nás nevyhne, neměli bychom zapomínat na protahování, cvičení a vědomý odpočinek. 

V juniorském věku sice tělo funguje tak, jak má, ovšem teprve s přibývajícím věkem se naše „lenost” projeví. Ať je léto, nebo zima, na pohyb bychom si měli najít čas vždycky. Jen tak můžeme inspirovat své přátele a rodinu. 

Festival „Brno v pohybu”

Sedavé činnosti se totiž netýkají pouze dospělých, ale už i dětí, které tráví spoustu času brouzdáním na sociálních sítích a sledováním televize. Právě ony byly tím hlavním důvodem, proč jsme se pustili do festivalu „Brno v pohybu”, který je každoročně vrcholem sezóny a podle kterého jsme pojmenovali i náš blog.

Festival je určený především pro rodiny s dětmi, protože právě jim může Brno nabídnout více než jen nečinné posedávání na lavičkách před školou. Rodiče tu mohou namotivovat potomky ke sportu, děti si zase vyberou tu aktivitu, která je bude bavit nejvíce nebo ke které mají přirozené nadání. Na festival se můžete těšit v sobotu 19. května 2018.

Jsme vašimi sportovními parťáky

Jsme rádi, že v Brně vzniká stále více projektů zaměřených na zdravý životní styl. Že jsou mezi námi zarputilí sportovci, kteří bez aktivního pohybu nevynechají ani den. Že žádná nová sportovní aktivita, která se v Brně zrodí, nezůstane dlouho bez povšimnutí. A víme, že tu najdeme i ty, kteří chtějí žít zdravě a hýbat se, ale k prvnímu kroku se zatím neodhodlali.

Jak se totiž říká (nejen) ve sportu, všichni táhneme za jeden provaz. A tím provazem, inspirací i průvodcem je vaše „Brno v pohybu”. Tak se zhluboka nadechněte, uvolněte se a pusťte se s námi do čtení.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI