"

Vyžeňte děti od počítače. Najděte jim v Brně vhodný sport

26. 01. 2018 , aktualizace: 01. 02. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Hokej, fotbal, gymnastika. Aktivity, které rodiče asi nejdříve napadnou, když začnou přemýšlet o tom, jakému sportu by se jejich děti mohly věnovat. Nechtějí, aby seděly jen u televize nebo počítače a je těžké vymyslet, jak je vyhnat ven na čerstvý vzduch.

Pak ale začnou počítat, kolik peněz stojí výbava na hokej. Nebo kolik času zabere vozit dítě na trénink. A nadšení z nového nápadu je rázem přejde. Zvlášť pokud děti nechtějí sportovat samy od sebe a cvičení se dokonce brání.

Sportují již miminka

Nejvhodnější je proto vést děti k pohybu už od útlého věku. Řada brněnských mateřských center nabízí cvičení pro matky s miminky od tří měsíců věku. Děti tam hrou pracují hlavně na zdravém pohybovém vývoji. Při cvičení si pomáhají říkankami, písněmi či hudebními nástroji. Rodiče s miminky rádi volí také kurzy plavání.

Zhruba od tří let mohou děti začít cvičit samy bez rodičů. Později si mohou vybírat z konkrétních sportů a klubů. Těm, kteří nemají jasnou představu, může pomoct i festival "Brno v pohybu", který letos proběhne 19. května na stadionu v Kounicově ulici. Zájemcům se představí brněnské sportovní kluby a děti si užijí i doprovodný program s řadou her.

Kam s dětmi za sportem

TJ Sokol Brno I.

Nabízí cvičení s rodiči pro nejmenší. Větší děti mohou využít všestranný program, sportovní gymnastiku, horolezectví, volejbal nebo například stolní tenis.

Centrum sportovních aktivit VUT Brno

Dětem od 6 do 12 let poskytuje pohyb, především atletiku, na brněnských sportovištích pod vedením vysokoškolských učitelů.

Středisko volného času Lužánky

Mezi velkou řadou kroužků nabízí i cvičení pro děti a mládež. Například aerobic, florbal nebo jógu.

Centrum Majka

Cvičit mohou děti s rodiči od 3 měsíců do 3 let.

Plaváčci

Lekce plavání pro děti od půl roku do 6 let ve vybraných brněnských bazénech. 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI