"

Vlasta Křenovská: Vyzkoušejte životní mapy na Brně v pohybu

11. 05. 2016 , aktualizace: 12. 05. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Jak byste se představila?

Srdečně Vás zdravím. Jmenuji se Vlasta Křenovská a věnuji se řešení rodinných, osobních i pracovních problémů klientů. Pomáhám jim získat celistvý pohled na věc a najít pochopení souvislostí, proč k daným problémům dochází. Výsledkem je spokojený klient, který se zbavil zacyklení a nefunkčně nastavených vztahů.

Při práci s celou rodinou jsou výsledkem harmonické vztahy v rodině a vzájemné pochopení. Při práci s dětmi jsem mostem, který propojuje dětský svět s tím dospěláckým a pomáhá předcházet vzniku traumat z velkých změn jako je stěhování, rozvod rodičů, nový partner apod.

Jaké je vaše životní motto?

„největší překážku najdeš ve své hlavě“

Čemu se věnujete?

Ke své práci využívám metodiku Životních map, která je vyjímečná tím, že mohu pracovat už s dětmi od 3 let.

Životní mapa je unikátní komplexní metodou pro děti i dospělé, která dokáže objevit, analyzovat a popsat skutečné příčiny stavů a situací, ve kterých se aktuálně nacházíme. Dává okamžité diagnostické výstupy a zároveň konkrétní kroky k řešení. Velmi rychle a jednoduše Vám například ukáže souvztažnosti příčin a následků a jejich přenosů v rodině. Umožní Vám procítit skutečný stav věcí, odhalit podvědomé procesy, které omezují náš rozvoj.

Proč jste se rozhodla podpořit festival Brno v pohybu?

Miluji sport a od malička jsem byla ke sportu vedena. Moje maminka je dodnes aktivní členkou Sokola, která vede a učí děti k lásce ke sportu i svému tělu. Sport je moji součástí. Ve své profesi se věnuji rodinám a zabývám se problematikou vztahů uvnitř i vně rodiny a šířím vědomou komunikaci. Rodina je pro mne nejdůležitější element a sama za sebe mám nejraději sportem strávený volný čas i víkendy. Mne osobně sport dává obrovský smysl a energii stejně tak i moje práce. Propojení těchto dvou elementů je mojí vizí, proto jsem neváhala být součástí této jedinečné „sportovní“ akce.

Proč je podle vás důležité, aby děti žily aktivně?

Co se v mládí naučíš … tě provází celým životem. Toto tvrzení je obrovsky pravdivé a o to více vnímám důležitost poslání celé akce. S tématem návyků pracuji ve své profesi. Přístup ke svému tělu, vytrvalost, odhodlání, překonání obav, práce se strachem... To je jen malý výčet toho, co se děti sportem učí. Jako vedlejší produkt jsou krásná zdravá těla a to si přeje pro své dítě přece každý rodič.

A proč je podle Vás důležité, aby i dospělí nevypadli z aktivního životního rytmu?

Pravidelný sport je v mém životě důležitý nejen pro tělo, ale i pro mysl. Je to relax, způsob jak si doplnit endorfiny, dopřát si dobrý pocit po výkonu. Neznám lepší recept, jak vypnout myšlenky a energii soustředit do těla.

Na co se mohou těšit návštěvníci Brna v pohybu? Co pro ně připravujete?

Návštěvníci se mohou těšit na osobní setkání :o), seznámení s nabídkou a ochutnávkou služeb. Pro děti a jejich rodiče budou připraveny zajímavé úkoly, tvoření i praktická ukázka jak pracovat a pochopit zvýšenou energií (hyperaktivitu) u dětí.

Co pro vás osobně znamená sport?

Pro mne je to výživa pro duši a trénink pro tělo. Sport je pro mne od malička součástí života. Od dětství až do dorosteneckého věku jsem se věnovala atletice, později mne pohltilo bojové umění kung-fu a později jsem propadla kouzlu capoiery. Dnes relaxuji při běhu a józe, s rodinou trénujeme horolezectví a veškeré outdoorové aktivity, které moji kluci ve svém věku (8 a 5 let) zvládnou.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI