"

V sobotu můžete vyrazit na přehradu na akci Modrý hroch na dračí lodi

27. 06. 2019 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Charitativní závod „Modrý hroch na dračí lodi“ slaví letos kulatiny!

V sobotu 29. června 2019 se bude konat na Brněnské přehradě již 5. ročník charitativního závodu dračích lodí MODRÝ HROCH NA DRAČÍ LODI 2019, který pro vás společně připravují Nadační fond Modrý hroch, Fan Club HC Kometa Brno a největší organizátor závodů dračích lodí v ČR – brněnská společnost Torrsen Sports.

„V rámci uplynulých čtyř ročníků jsme získali na podporu dětí již 514 000 Kč a výtěžek je vždy cíleně směřován na konkrétní děti po těžkých úrazech. Závodů dračích lodí se mohou zúčastnit sportovci, firmy, přátelé, prostě všichni, kteří si chtějí zazávodit a podpořit dobrou věc“, řekla k akci paní ředitelka Monika Chasáková. Zeptali jsme se paní ředitelky: Jaká byla cesta od myšlenky charitativního závodu až po jeho samotnou realizaci?

Paní ředitelko, dračí lodě – finanční dary pro děti po těžkých úrazech – skvělá akce, která zaznamenává rok od roku větší zájem závodících posádek i návštěvníků. Jak se to, tak celé potkalo?

Již dlouhodobě sami organizujeme různé sportovní charitativní akce, a proto mě velmi zaujal dlouhodobý charitativní projekt „Sportovci pomáhají“, který vznikl v roce 2013 na pomoc chlapce trpícího svalovou dystrofií. Když jsem před několika lety poprvé viděla na Brněnské přehradě velké závody dračích lodí, tak mě hned napadla myšlenka zorganizovat také vlastní závody pro děti, které potřebují naši pomoc.

Modrý hroch na dračí lodi

Před pěti lety jsme uspořádali první, menší závod dračích lodí a vyzkoušeli si tak neopakovatelnou atmosféru této akce. Na základě této zkušenosti jsme se spojili se společností Torrsen Sports a Fan Clubem HC Komety Brno, abychom společně uspořádali 1. ročník specifické charitativní akce pod názvem MODRÝ HROCH NA DRAČÍ LODI, která by vždy cíleně podpořila konkrétní děti po těžkých úrazech.

Můžete nám také přiblížit poslání vašeho nadačního fondu?

Nadační fond Modrý hroch pomáhá konkrétním dětem po těžkých úrazech, ale stará se také o dětské pacienty přímo v nemocnici, a to například v rámci zábavných programů a volnočasových aktivit. Prioritním cílem fondu je kromě materiální pomoci v podobě nových nadstandardních přístrojů, lůžek a vybavení pro volný čas, také rozšíření možnosti společné hospitalizace rodičů s dětmi.

Další prostředky věnujeme do osvěty a prevence dětských úrazů mezi širokou veřejnost. V posledních letech stále více podporujeme konkrétní dětské pacienty po velmi těžkých úrazech a pomáháme jim při jejich návratu do běžného i sportovního života.

„Svou pomoc dále cíleně rozšiřujeme do dalších měst a nemocnic v rámci celé České republiky.“

Jak mohou konkrétně lidé, firmy či sportovci podpořit akci?

Naše závody dračích lodí jsou vhodné pro firemní, sportovní i amatérské (FUN) posádky, které budou moci závodit na malých dračích lodích pro deset pádlujících.

Samotnou akci je možné podpořit v rámci startovného. Na avizovanou podporu konkrétních dětí po úrazech pak věnujeme i část ze zisku z občerstvení či z prodeje dárkových a památečních předmětů.

„Dalo by se říci: Ať už v sobotu budete závodit, či si jen tak přijdete za námi užít příjemnou sobotu do areálu TJ Rapid, nakonec to vždy pomůže dobré věci.“

Modrý hroch na dračí lodi

Na co se mohou v sobotu návštěvníci těšit?

Celý den závody provází také bohatý doprovodný program. Děti se mohu těšit na tradiční malování na obličej, na možnost projížďky na pravé dračí lodi a další zajímavé atrakce. Dospěláci jistě ocení kvalitní občerstvení a užijí si společně s dětmi slunečný den na přehradě, koupání, a především závody dračích lodí. Věřím, že jako vždy se budou skvěle bavit děti i dospělí.

Paní ředitelko, děkuji Vám za rozhovor a přeji Vám i celému týmu sobotních závodů krásné počasí, mnoho posádek a spokojených návštěvníků.

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI