"

Tip na víkend: Závody v rychlostní kanostice u Jundrovského mostu

17. 04. 2019 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Závod v rychlostní kanoistice
Brněnská pětka

Termín a čas konání: sobota 20. 4. 2019, 9,30-16 hod.
Místo: U Jundrovského mostu na Veslařské ulici v Brně, Jundrově

Rychlostní kanoistika je jedním z českých nejúspěšnějších olympijských sportů. Jistě si vzpomenete na jméno Martina Doktora dvojnásobného olympijského vítěze z Atlatny 1996! Aktuálně má Česká republika několik světových hvězd: na kajaku je to např. Josef Dostál  (dvě medaile z olympiády, mistr světa aj.) a na kanoi Martin Fuksa.

Vstává brněnská rychlostní kanoistika z popela?

Brněnská pětkaBrno ovšem  v posledních desetiletích zaostává! Ve druhém největším městě ČR zůstal jediný oddíl  rychlostní kanoistiky –  Canoe&Kayak club Lodní sporty Brno. Po dlouhé stagnaci začal před 3 lety investovat do nejmenších dětí a to jak finančně, tak  úsilím a energií trenérů! Nyní se začínají dostavovat první výsledky především v nemladších – benjamínských kategoriích. Abychom podpořili  motivací děti i trénérů, rozhodli jsme se uspořádat v Brně,  po dlouhých 40ti letech,  závod v rychlostní kanoistice!

Očekáváme na 200 závodníků z celé Moravy. Start a cíl  je u Jundrovského mostu. Závodí se na řece Svratce na okruhu 1 km dlouhém. Nejmenší kategorie benjamínků pojedou 2 okruhy, tedy celkem 2 km. Dorostenci a dospělí  budou mít před sebou 5 okruhů tedy 5 km dlouhou trať.

Hlavní trenérka Lodních sportů Brno Martina Mišíková k tomu dodává: “Naši benjamínci v loňském roce získali první medaile z Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice. Celou zimu jsme tvrdě trénovali a po úvodních jarních závodech to vypadá na další razantní zlepšení našich dětí!”

Pádlovat se dá i v 317ti letech!

Během sobotního program budou moci diváci vidět  čtyřkajak z opačného spektra věkových kategorií! 4 bývalí špičkoví kajakáři, mnohonásobní mistři České republiky z 60tých let minulého století předvedou, že se dá sportovat i ve velice vysokém věku!

Nejmladší z nich Zdeněk Nečas (79 let) říká s šibalským úsměvem ve tváři: „Po každém tréninku mne partťáci z lodi nechají samotného vytírat čtyřkajak! Tradice se musí držet, jsem prostě nejmladší!”

Celkem je posádce tohoto čtyřkajaku neuvěřitelných 317 let!

Vice informací o závodě najdete na http://www.kanoistikabrno.cz/brnenska-petka#brnenska-petka

Záštitu nad závodem poskytla brněnská primátorka Markéta Vaňková a starostka MČ Jundrov Ivana Fajnorová!


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI