"

Představujeme účastníky Brna v pohybu 2017: Studio ViaRa

16. 05. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Součástí festivalu Brno v pohybu 2017, který spolupořádá CentrumBrna.cz, bude i studio ViaRa, které je zároveň i hlavním partnerem celé akce. Na co se v podání ViaRy můžete těšit? Nejen na to odpovídal obchodní ředitel František Valdhans.

Pane Valdhansi, studio ViaRa je sice už nějaký měsíc součástí CentrumBrna.cz, mohl byste ale vaše studio i tak ve stručnosti představit?

Naší hlavním doménou je Iyengar jóga. Její ústřední protagonistkou je přitom spolumajitelka a hlavní lektorka studia ViaRa – Jana Chovancová, která se této aktivitě věnuje 12 let. Je držitelkou certifikátu pro výuku jógy podle pana Iyengara s celosvětovou působností. My ostatní se snažíme zacvičit správně jeden ze základních cviků – psa, kterého by chtěla Jana naučit celý svět. Domnívá se totiž, že by to lidem hodně pomohlo fyzicky i psychicky. My všichni, kteří jsme s ViaRou spojeni i ti, kteří k nám chodí "jen" cvičit, zjišťujeme, že na tom skutečně něco je.

Co chystáte na Brno v pohybu?

Podobně jako v loňském roce bychom rádi ukázali lidem, co jim může cvičení jógy podle pana Iyengara přinést, umožníme jim u našeho stánku si některé pozice zacvičit pod vedením lektorů. Budeme informovat i o dalších pohybových a přednáškových aktivitách, které mohou v našem studiu vyzkoušet.

Chystá ViaRa nějaké novinky?

Ano doplňujeme jak pohybové, tak přednáškové aktivity, nově se rozbíhá projekt RaDosti, což je spolupráce několika podobně myšlenkově orientovaných center, jako je ViaRa.

Co vás na józe nejvíc baví?

Jsem takový ten "starý klasický sportovec" pohybující se celý život především v oblasti míčových sportů. Musím však říci, že Iyengar jóga mě oslovila především pro její schopnost udržet tělo pružné, funkčnější – takové, aby měl člověk radost si ten jeho oblíbený sport zahrát co nejdéle. Samozřejmě s fyzickou pohodou je svázána i ta psychická – to ostatně je mottem našeho studia.

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Brno?

Je toho hned několik – rodné město, Špilberk, v jehož blízkosti jsem vyrůstal, a skvělé sportovní kluby s dlouholetou tradicí a úspěchy.

Co se vám vybaví jako první, když se řekne sport a proč?

Jedno motto: Kdo se tě ptá proč sportuješ, sám nikdy nesportoval. Kdo se tě ptá proč miluješ, sám nikdy nemiloval. Jen Sportovci a Milenci vědí proč, ale nedokáží to vyjádřit těm ostatním...


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI