"

Představujeme účastníky Brna v pohybu 2017: Sokol Brno I

19. 05. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Festival Brno v pohybu 2017 spolupořádá CentrumBrna.cz se Sokolem Brno I. Akce se bude konat zároveň v jeho areále, a aby toho nebylo málo, Sokol na akci představí nejvíce sportovních odvětví ze všech účastníků. Blíže vše představil starosta Sokolu Brno I Martin Vlk.

Pane Vlku, jak dlouho se v Sokole pohybujete?

V sedmi letech jsem poprvé navštívil sokolovnu ve Zlíně odkud pocházím, Sokol byl však obnoven až poté, to mi bylo již 10 let. Od roku 1999 nástupem na vysokou školu jsem členem Sokola Brno I.

Co všechno chystá Sokol Brno I na Brno v pohybu?

Chystáme představení našich stabilních oddílů – gymnastika, volejbal, šerm, florbal, stolní tenis a horolezectví. Rádi bychom však především oživili naši sokolskou všestrannost, což by věříme mohl rozhýbat projekt Dětského centra, který obsahuje soubor nových tělocvičen především pro děti a mládež.

Co vás na vaší práci nejvíc baví?

Je to především práce s mládeží a mladými sportovci, kde vidím největší smysl mé práce s přesahem až do vrcholového sportu, prioritou však není vychovat vrcholového sportovce, ale především dobrého a také zdravého člověka.

Proč je pro vás důležité, aby se děti vedly ke sportu a aby se mu aktivně věnovaly?

Považuji aktivní pohyb za nedílnou součást zdravého a spokojeného člověka. Jsem také přesvědčen že jsme schopni skrze sportovní aktivity správně formovat mládež, což je v budoucnu tím největším přínosem pro celou společnost.

Co se vám vybaví, když se řekne Brno?

Momentálně Kometa, jsem velkým fanouškem hokeje.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI