"

Představujeme účastníky Brna v pohybu 2017: Karate klub Brno

11. 05. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Součástí festivalu Brno v pohybu 2017, který spolupořádá CentrumBrna.cz bude i baseballový klub Karate Klub Brno. Na co se v jejich podání můžete těšit? Nejen na to odpovídal předseda klubu Jakub Doležal.

Pane Doležale, jak dlouho už je Karate klub Brno součástí brněnské karate scény?

Karate klub Brno byl založen 29.5.2006 v Brně. Hlavním cílem bylo rozšířit JKA karate v Brně, které zde nebylo zastoupeno. V počátcích fungoval je oddíl karate, který svým prvním náborem v září 2006 nabral nové žáky a začal je vzdělávat tomuto umění. O rok později vznikl oddíl karate dospělých, kterým jsme doplnili možnost cvičit karate všem věkovým skupinám. Já sám se věnuji karate od roku 1993 a od roku 2000 jako trenér.

Co chystá Váš klub na Brno v pohybu?

Uvidíte ukázky tréninku dětí a dozvíte se, jak trénink vlastně probíhá. Vyzkoušíte si na vlastní kůži různé techniky v rámci krátkých cvičení během dne. Také budete mít možnost si zkusit, jakou máte sílu a zda prorazíte rukou desku.

Chystáte oproti minulému roku nějaké novinky?

Ano, na Brnu v pohybu budeme mít i fotokoutek, který bude spojený s přerážením střešních tašek. Ty jsou samozřejmě od nás již zlomené a nachystané předem, aby se dětem nic nestalo. Rádi je u této činnosti ale zvěčníme.

Co vás na karate nejvíc baví?

Karate pro mě znamená hlavně relax a odpočinek z práce, a to zejména aktivní formou. Karate je cesta na celý život, stále budete objevovat nové a nové poznatky, které je potřeba zdokonalit, a tedy vás neomrzí.

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Brno?

Rodné město, kde mám rodinu a přátele.

A co se vám vybaví jako první, když se řekne sport?

Aktivní život pohybem, protože jinak by to byla nuda sedět u televize a na sport se jen dívat.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI