"

Představujeme účastníky Brna v pohybu 2017: Brno Sígrs

16. 05. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Součástí festivalu Brno v pohybu 2017, který spolupořádá CentrumBrna.cz bude i klub amerického fotbalu Brno Sígrs. Na co se v jejich podání můžete těšit? Nejen na to odpovídal hlavní kouč týmu Petr Švanda.

Pane Švando, jak dlouho je s americkým fotbalem v Brně spojen váš klube?

Tým amerického fotbalu Sportovní klub Sígrs oficiálně vznikl v roce 2012. Již řadu let předtím ovšem působil na halových mistrovství ČR, kde v roce 2009 vybojoval 2. místo v silné konkurenci těch nejlepších týmů z celé ČR. Od roku 2012 klub působí v oficiálních soutěžích amerického fotbalu v ČR.

Co chystá Váš klub na Brno v pohybu?

Chceme účastníky především seznámit s americkým fotbalem. Představit možnosti pro mláděž v rámci našěho juniorského programu. Dospělé seznámíme s naším seniorským programem.

Chystáte nějaké novinky?

Letos hodláme obhájit vítěze 2. ligy v našem seniorském programu a dostat se tak do nejvyšší ligy v Česku. Na podzim pak hodláme rozjet juniorskou katergorii.

Co vás na americkém fotbalu nejvíc baví?

Atmosféra, která tento sport pronásleduje. Ve fotbale se musí každý spolehnout jeden na druhého a kdyby jen jeden člověk neodvedl svoji práci, tak na to doplatí všichni. Proto pro nás je fotbal jako druhá rodina. Bojujeme, vyhráváme a i prohráváme společně.

A na závěr dvě rychlé otázky - co se vám vybaví jako první, když se řekne Brno?

Metropole Moravy a její největší město, které si zaslouží vhodné podmínky pro rozvoj mládeže nejen v oblasti sportu.

A co se vám vybaví jako první, když se řekne sport?

Zábava. Sport k ní byl přece stvořen.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI