"

Představujeme účastníky Brna v pohybu 2017: Brno Amazons

04. 05. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Součástí festivalu Brno v pohybu 2017, který spolupořádá CentrumBrna.cz bude i klub brněnských amazonek - hráček amerického fotbalu Brno Amazons. Na co se v jejich podání můžete těšit? Nejen na to odpovídala manažerka týmu Lenka Vavrisová.

Paní Vavrisová, jak dlouho je váš klub spjatý s americkým fotbalem?

Fotbalu se věnujeme od roku 2013, na začátku měl tým cca 12 hráček. Momentálně máme na soupisce stabilně přes 30 dívek a žen ve věku od 17 do 35 let. Od roku 2015 jsme také členy České asociace amerického fotbalu a pravidelnými účastníky Ženské ligy amerického fotbalu.

Co chystá Váš klub na Brno v pohybu?

Rádi bychom všem návštěvníkům představili především flag football, což je bezkontaktní verze amerického fotbalu vhodná hlavně pro děti a mládež. Samozřejmě ji ale mohou hrát i dospělí. Návštěvníci si tak budou moci vyzkoušet strhávání flagu (respektive simulaci samotné hry), chytání míče, běh přes atletický žebřík nebo mezi překážkami a zasoutěžit si v hodu fotbalovým míčem na cíl. Kromě toho si účastníci budou moci vyzkoušet také výstroj na klasický kontaktní americký fotbal.

Chystáte váš klub nějaké novinky?

Na podzim chystáme rozjet smíšený flagový tým pod názvem Brno Arrows. Tým bude určený pro dívky a chlapce ve věku od 14 do 17 let. Flag je velice taktická, zábavná a finančně nenáročná hra, která rozvíjí atletické schopnosti. Proto bychom ho rádi dostali více do povědomí širší veřejnosti. Naše hráčky na flag footballu začínaly a spoustu z nás baví do dnes. O čemž svědčí i fakt, že asi třetina našeho týmu se momentálně připravuje s ženským národním týmem na flagové mistrovství Evropy.

Co vás na americkém fotbalu nejvíc baví?

Že je to taktický sport. Často ho přirovnáván k šachům. Kdo má lepší strategii, umí se rychle a dobře rozhodnout v pravou chvíli, vyhrává. Baví mě také to, že je to hodně atletický a všestranný sport.

 

A na závěr dvě rychlé otázky – co se vám vybaví jako první, když se řekne Brno?

Život. Brno je hodně živé město, plné možností.

A když se řekne sport?

Přátele, zábava, zážitky. Protože přesně o tom by měl sport být.

Zdroj foto: Ronald Hilmar Jr., Angelo Guardia


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI