"

Představujeme účastníky Brna v pohybu 2017: Brno Alligators

18. 05. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Součástí festivalu Brno v pohybu 2017, který spolupořádá CentrumBrna.cz bude i klub amerického fotbalu Brno Alligators. Na co se v jejich podání můžete těšit? Nejen na to odpovídal předseda výkonného výboru Jaroslav Doležal.

Pane Doležale, jak dlouho jsou Brno Alligators spojeni s americkým fotbalem?

Brno Alligators jsou nejstarší tým amerického fotbalu na Moravě a ve Slezsku. Aktivně rozvíjí sportovní činnost již 25. rokem – od mládeže až po seniorskou kategorii oddílů, které se účastní soutěží pořádaných Českou asociací amerického fotbalu. Minulou sezónu jsme zakončili výhrou finále 3. České ligy amerického fotbalu – Bronze Bowl, aktuálně pak hrajeme 2. Českou ligu amerického fotbalu.

Co chystá Váš klub na Brno v pohybu?

Možnost vyzkoušet si výstroj – ramena, helmu, hodit si balonem na americký fotbal, ale také vyzkoušení si, jak se skládá panák ve výstroji.

Chystáte nějaké novinky?

Novinky ani tak úplně ne, spíše děláme vše pro to, abychom vyhráli aktuální sezonu 2. ligy a zajistili si účast v lize první :-).

Co vás na americkém fotbalu nejvíc baví?

Soudružnost v týmu. Je to tvrdý sport a jeden z nejvíc týmových. Během každé hry, těch pár vteřin, musí všech 11 hráčů na hřišti hrát bezezbytku na 100 %. Úžasný pocit opojení, když se cokoliv podaří, ať už individuálně nebo týmově, všechno je tvrdě vydřené, každý yard, každý obranný zákrok.

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Brno?

Život ve městě. Gastronomie. Mladí lidé. Centrum Brna je krásně zrekonstruované, je tu spousta nových podniků, bary patří mezi nejlepší v republice. Je to studentské město. Plné života v ulicích. A samozřejmě Kometa Brno.

A co se vám vybaví jako první, když se řekne sport?

Srdce, vůle, tým, kamarádství. Síla překonat sám sebe.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI