"

Naplánujte si jarní procházku do přírody v Brně

02. 03. 2018 , aktualizace: 12. 03. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Vypadá to, že mrazivá zima se konečně blíží ke konci a my můžeme zase začít plánovat, kam vyrazit na výlet. Brno nabízí obrovské množství míst, kam zamířit na kratší i delší procházku. Na své si přijdou jak milovníci přírody, tak ti, kteří se zajímají spíše o historii.

Zeleň mezi domy

Ne každému se chce za kouskem přírody jezdit daleko. Naštěstí i v Brně máme mnoho parků a zahrad. Notoricky známý je park Lužánky rozkládající se na více než 20 hektarech. Velmi zajímavé jsou ale i rekonstruované Denisovy sady v okolí Katedrály svatého Petra a Pavla. 

Kromě parků můžete zavítat také do botanických zahrad. Překrásná procházka je arboretem a botanickou zahradou Mendelovy univerzity s úchvatným výhledem na město. Menší zahradu navštívíte také u Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Procházky v centru

Asi každý byl alespoň jednou v parku pod hradem Špilberk s řadou hřišť a krásných míst k odpočinku. Samotný hrad otevírá návštěvníkům rozhlednu, jihozápadní bastion a kasematy, které téměř 100 let sloužily jako vězení. Pod hradem v Údolní ulici najdete Otevřenou zahradu s malou městskou farmou a praktickými i zábavnými ukázkami, jak se starat o přírodu. 

Cestou ze špilberských zahrad můžete nakouknout také do protiatomového krytu v Husově ulici. Jen kousek od centra v Žabovřeskách leží lesopark Wilsonův les. Jedinečná procházka je také Kamennou kolonií. Jde o stovku historických domků na břehu Svratky.

Do přírody hromadnou dopravou

Vystupte na konečné zastávce autobusu 55 a ocitnete se na jednom z nejkrásnějších místech v Brně, v Mariánském údolí. Několikakilometrovou procházku kolem vodních nádrží si můžete zpestřit návštěvou hradiště Staré zámky nebo zříceniny Horákovského hradu. Linka 64 zase doveze výletníky k lomu Hády s překrásnou vyhlídkou. 

Autobusem 50 a 52 se dostanete k oboře Holedná, kde můžete přímo ve městě zahlédnout a někdy dokonce i krmit divokou zvěř. Jen kousek odtud se nachází údolí Kohoutovického potoka s řadou vzácných rostlin, které jinde v Brně nenajdete.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI