"

Martin Vlk: Bez pohybu není spokojeného člověka

06. 05. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Rovný, férový a upřímný muž, který říká věci na rovinu a který drží svoje slovo. Člověk, se kterým je radost spolupracovat.

V letošním roce se jménem Sokola rozhodl stát se spolupořadatelem festivalu brněnského sportu a zdravého životního stylu Brno v pohybu. Proč? Zeptali jsme se přímo něj.

Jak by ses představil, Martine? 
Jsem bývalý reprezentant ČR ve sportovní gymnastice, účastník několika mistrovství světa a nynější reprezentační trenér juniorského týmu ČR (GYMNASTIKA)
Jsem také hráčem futsalu v divizním týmu a velkým nadšencem téměř všech sportů.

Jak dlouho jsi členem Sokola a jaké funkce zastáváš?
Jsem členem Zlínského Sokola od 10 let a později členem Sokola Brno I od 19 let. Letos jsem zahájil již třetí funkční období jako starosta Sokola Brno I. Tři roky již působím jako člen nejvyššího orgánu České obce Sokolské.

Proč ses rozhodl stát se jménem Sokola spolupořadatelem festivalu Brno v pohybu?
Akce je cílena na děti a jejich nadchnutí pro sport a aktivní životní styl obecně, což považuji za velmi důležité a přínosné. Budou mít možnost si osahat mnoho sportů v jeden den na jednom místě a najít si, co je baví a pro co mají nadání.

Proč je pro tebe důležité, aby se děti vedly ke sportu a aby se mu aktivně věnovaly?
Považuji aktivní pohyb za nedílnou součást zdravého a spokojeného člověka. Jsem také přesvědčen že jsme schopni skrze sportovní aktivity správně formovat mládež, což je v budoucnu tím největším přínosem pro celou společnost.

Co na festivalu bude prezentovat Sokol?
Většinu sportovních aktivit, které nabízí Sokol Brno I i Sokolové v Jihomoravském kraji. Představíme i nově připravované dětské centrum, které v příštím roce otevřeme v prostorách, které dřív obýval Český rozhlas na Kounicově ulici.

Zúčastní se i slavné osobnosti, které brněnský Sokol odchoval a odchovává? 
Věřím, že se dostaví účastnice dvou Olympijských her Kristýna Pálešová (gymnastka) a také současná hvězda českého šermu Alexander Choupenitch připravujicí se na Olympiádu v Riu (šerm). Vzhledem k jejich náročnému programu a přípravě nemám bohužel zatím jejich účast potvrzenou na 100 %. 
 
Vezmeš na festival i svoje ratolesti?
Samozřejmě moje dcera (9) se bude účastnit i gymnastického vystoupení a syn (4) bude testovat, které sporty ho zaujmou.

Co je Brno v pohybu?

Jak vybrat správný sport pro své děti? Sport, který probudí lásku k vlastnímu tělu, zdravému životnímu stylu a bude je bavit? Brno v pohybu představí na dvě desítky různých sportovních disciplín. Děti si je budou moci vyzkoušet, Rodiče pak od trenérů zjistit, co sport obnáší. Kde a jak často se trénuje, kolik peněz si odložit, apod.

Naučme naše děti žít aktivně a v kolektivu, protože život není virtuální.
To je smysl Brna v pohybu 2016.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI