"

Kryté sportovní haly: Kde si zahrát volejbal, tenis či nohejbal

20. 12. 2017 , aktualizace: 12. 02. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Kam vyrazit, když si chcete zapinkat

Tenis a badminton mohou Brňané hrát skoro v každé městské části. Nejvíce příležitostí pohromadě nabízí haly u lužáneckého plaveckého bazénu. Najdete tam halu Sprint, Tenis Paradise a Brněnský lužánecký tenisový klub.

V Židenicích jsou kryté kurty ve Sportcentru Kuklenská, Lawn tennis clubu a v Badminton Židenice. Ti, kteří to mají blíž do Slatiny, mohou využít badminton klub Xarena nebo přetlakovou tenisovou halu Shark. Raketové sporty si zahrajete i v Řečkovicích, Bystrci, v Novém Lískovci, hned několik sportovních areálů nabízí Žabovřesky a vyrazit můžete i do vzdálenějších Ivanovic či Jehnic.

Je libo nohejbal, basketbal či futsal?

Areál Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity nabízí hned několik krytých hal k míčovým sportům, badmintonu, tenisu ale třeba i k baletu. Většinu z nich najdete v Bohunicích, zacvičit si však můžete také v centru Brna na Údolní, v Pisárkách nebo Králově Poli.

Téměř každá městská část má i svoji sokolovnu nebo orlovnu. Pojďte si zahrát volejbal, basketbal nebo florbal do husovické orlovny, bohunické orlovny, sokolovny v Jundrově, v Soběšicích v Komíně nebo ve Starém Lískovci.

Beach volejbal v teple

Na letní pohodu si sice ještě počkáme, typický letní sport - beachvolejbal - si však můžete zahrát i pod střechou. V centru města najdete nafukovací halu s vyhřívaným pískem v areálu Stadec, tři kurty ve vytápěné hale nabízí i centrum Viktoria v Komárově.  

A co zkusit něco méně tradičního?

Jestli vás láká lezení po skalách, začněte trénovat na jedné z krytých brněnských horostěn. Najdete je v centru města na Kounicově ulici, ve Štýřicích, v Židenicích, v Maloměřicích nebo třeba v Líšni. Lezeckou stěnu nabízí i sportovní areál Komec v Komárově, kde toho najdete ještě mnohem více (tenis, multifunkční hřiště, arrowgame, rozhlednu a další).

Šerm a lukostřelbu natrénujete v Domě rytířských ctností ve Starém Lískovci. A jestli se potřebujete pořádně vybít, zamiřte do žabovřeského centra Pro-Life Fitness. Tam na vás totiž čeká střelnice a boxerský ring. 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI