"

Jak si v Brně vybrat z desítek masáží

10. 01. 2018 , aktualizace: 23. 01. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

Zřejmě nejstarší forma léčby, stará tisíce let. Dnes využívaná spíše pro své relaxační účinky. Na masáže chodí lidé, kteří chtějí relaxovat, trápí je bolesti zad či jiné zdravotní obtíže. Velmi často je využívají sportovci. Je také oblíbeným dárkem pro muže i ženy a někteří maséři nabízejí své služby párům. Existují desítky metod, ale těch nejčastějších je jen několik.

Různé techniky

Za nejběžnější - klasickou masáž považujeme takzvanou švédskou techniku, která byla popsána už začátkem 19. století. Různým třením a hnětením svalů a kloubů pomáhá k jejich uvolnění a regeneraci. 

Velmi oblíbenou je dnes také thajská masáž. Jde o léčebnou metodu, která využívá spojení prvků akupresury a jógy. Jen ti odvážnější se rozhodnou pro tantrickou masáž, protože se jako jediná zaměřuje na úplně celé tělo a pomáhá rozproudit sexuální energii. Na lidské zdraví se soustředí například lymfatické masáže nebo baňkování. 

Pro navození příjemného pocitu využívají maséři hřejivé vonné oleje a vůně. Na kůži nanáší například i med nebo čokoládu. Při výběru konkrétního maséra se můžete spolehnout na tip od známého, internetové vyhledávače, stránky sdružující různá studia nebo na slevové servery. My jsme se podívali na několik salonů v centru Brna a poblíž.

Kam na masáž

SABAI

Pekařská 7

Kombinuje tradiční thajské masáže s moderními metodami a trendy v péči o tělo. Poskytují atmosféru asijských center, ale s moderním komfortem.

ELITE Wellness & Fitness centrum

Husova 16

Centrum, kde vedle masáží najdete i saunu, vodní program nebo posilovnu a další fitness.

AWA relaxační centrum

Orlí 16

Kromě desítky různých masáží je k dispozici i solná jeskyně, kosmetika

nebo výživové poradenství.

Centrum Serafín

Zámečnická 3

Nabízí masáže i celostní očistu těla a duše včetně poradenství a meditací. 

Jasmine

Palackého třída 124, Královo Pole

Zaměřuje se na thajské masáže a lázně.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI