"

Chybí vám teplo? Načerpejte sílu v sauně

10. 01. 2018 , aktualizace: 23. 01. 2018 Sdílej na CentrumBrna.cz

4 pravidla pro efektivní saunování

Pro maximální využití pozitivních účinků sauny je potřeba dodržovat několik zásad:

  1. Dejte si před začátkem sprchu a do sauny se vydejte úplně nazí. Odložte i šperky, protože se rychle rozehřejí a mohly by vás popálit.
  2. V sauně buďte jen tak dlouho, dokud je vám to příjemné. Doporučované maximum je 15 minut.  Tomuto limitu se snáze přiblížíte, když budete dýchat pusou.
  3. Po saunování zamiřte pod sprchu a následně do ochlazovacího bazénku. Pak si chvíli oddechněte v odpočívárně.
  4. To vše opakujte dvakrát až čtyřikrát.

Kam si v Brně zalézt do tepla?

Sauna Andersen

Mezi ulicemi Veveří a Kounicovou najdete saunu Andersen. Má kapacitu 8 lidí. Po saunování se můžete zchladit ve venkovním bazénku a nabrat síly ve vnitřní i venkovní odpočívárně.

Lázně Rašínova

Kousek od Moravského náměstí najdete Lázně Rašínova s horkovzdušnou a elektrickou saunou, parní lázní a pravidelnými saunovými rituály. Zajímavostí je i Kneippův chodník, který posiluje krevní oběh, pomáhá při bolestech hlavy a usnadňuje otužování.

Wellness centrum Avanti

Vyzkoušejte vybavení privátního wellness centra hotelu Avanti poblíž parku Lužánky. Hoteloví hosté si mohou užít relax na střeše hotelu, veřejnost pak čeká sauna, aroma sauna, vířivka nebo skotská sprcha.

Sauna na ulici Drobného

Nejstarší fungující saunou v Brně je ta na ulici Drobného nedaleko lužáneckého parku. Do potírny se vejde až 12 lidí a po saunování se můžete ochladit ve venkovním bazénku.

Za zmínku stojí i sauny vzdálenější od centra. Infinit Maximus resort nabízí jeden areál v Bystrci a druhý v městské části Lesná. Kromě klasických wellness služeb vás čekají saunové rituály i saunové noci.

V obřanském 4Comfort zase nabízí oproti standardu aroma parní lázeň, solnou inhalaci, relaxační bazén se slanou vodou a pohádkové saunování pro děti.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI