"

Brno v pohybu 2017 přenese brněnská sportoviště na jedno místo

27. 03. 2017 , aktualizace: 15. 05. 2017 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Jaký sport vybrat pro své děti? S tím pomůže všem rodičům festival brněnského sportu a zdravého životního stylu Brno v pohybu 2017. Setkají se zde klasické aktivity s těmi méně tradičními, jako jsou šerm nebo bojová umění. Vyzkoušet si vše na vlastní kůži budou moci malí i velcí Brňané v sobotu 20. května na stadionu Sokol Brno I na ulici Kounicova.

"Osobní kontakt s trenéry a profesionály z mnoha sportovních oblastí může být tím pomyslným závažím při rozhodování o sportovní budoucnosti našich dětí. Sami děti máme, vybírání vhodné aktivity pro ně znamenalo několik dní ježdění po celém Brně a zdlouhavý výběr. To se festivalem Brno v pohybu snažíme eliminovat,“ říká za organizátory čtvrtého ročníku ředitel festivalu Roman Vágner.

Soutěž nejen pro děti

Děti ke sportování zpravidla potřebují vzor. Letošní ročník proto bude zaměřený i na rodiče, doprovodný program totiž obstará přehlídka brněnského fitness a zdravého životního stylu.

Celá akce započne ve 13 hodin. Pro návštěvníky budou připravena zajímavá soutěžní stanoviště, kde si mohou jednotlivé aktivity sami vyzkoušet. Všichni dětští účastníci dostanou hrací kartu, na kterou budou sbírat razítka na jednotlivých stanovištích. Na konci ji pak můžou vyměnit za odměnu od prezentujících ze sportovních klubů a partnerů akce.

Sportovní mapa Brna na jednom místě

V celém programu se představí díky brněnským klubům řada sportů od klasického fotbalu až po méně tradiční, jako jsou baseball či americký fotbal. K vidění budou také bojové sporty, taneční vystoupení, jóga či různé druhy fitness.

Festival má za cíl zejména pobavit a vzbudit v dětech zájem o sport. O jakýkoli sport. „Celá sportovní mapa Brna se na jedno odpoledne přesune na jedno místo – do areálu brněnského Sokola. Vytvoříme tak přesný obraz toho, co na děti může v jednotlivých oddílech čekat a čím se mohou bavit. Bude to hotová reklama na brněnský sport a sportoviště, kterou ocení hlavně rodiče hledající správnou sportovní cestu pro své ratolesti,“ uzavírá Roman Vágner.

Brno v pohybu představuje účastníky: Brno Amazons     Hroši Brno     AC Track&Field Brno     Draci Brno     AC Brno     TS No Feet    Technika Brno     LILI Mažoretky     Karate Klub Brno     Brno Ravens 


Jinde na SrdceMoravy