"

Brno v pohybu 2014 už je téměř tady

12. 08. 2014 , aktualizace: 19. 08. 2014 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Hledáte ideální sport pro sebe a své děti?

V jeden den, na jednom místě budete mít možnost si je vyzkoušet a dozvědět se vše potřebné o nárocích na čas, fyzické dispozice, talent.

Myšlenku důležitosti duševního rozvoje ve spojení s péčí o fyzický stav našeho těla zachytilo lidstvo už v době antického Řecka, kde pro ni měly i vlastní výraz – kalokagathia. Volně přeloženo jde o hledání harmonie krásy těla i ducha.

Sport jako nejlepší prevence civilizačních chorob

Myšlenkový proud oslavující krásu lidského ducha ve zdravém a krásném těle v dnešní době zažívá renesanci z dobrého důvodu. Právě dnes, kdy většina z nás, od dětí až po pracující důchodce, značnou část dne prosedí, je návrat ideálu hledání harmonie rozvoje mysli a těla nutností k prevenci civilizačních chorob a zachování fyzického i duševního zdraví.

Jak si vybrat?

Jak ale vybrat vhodnou aktivitu, která nás bude bavit a ke které máme vlohy? Nejjednodušší způsob je co nejvíc si jich vyzkoušet. Na festivalu Brno v pohybu si budete moci na vlastní ruce osahat, na vlastní nohy ošlapat a na vlastní oči omrknout na dvě desítky různých sportovních disciplín.

Co Vás na festivalu čeká?

Hlavními partnery z oblasti sportu jsou TJ Sokol Brno I, který sám o sobě reprezentuje 8 různých sportovních disciplín, a Unie sportovních klubů města Brna, která sdružuje 14 prvoligových sportovních klubů v čele s HC Kometa Brno a FC Zbrojovka Brno.

Mezi dalšími sporty nebude chybět přehlídka bojových umění – představí se disciplíny jako aikido, capoiera, hung kyun, muay thai, taekwon do, či japonské kendo.

Pro ty, kdo nevěří, že šachy se svou náročností dokáží vyrovnat vrcholovému sportu, bude letošní účast šachového klubu Lokomotiva Brno příležitostí zjistit, jak se člověk dokáže u partie zapotit.

Připraven bude rovněž bohatý doprovodný program. Připravují se ukázky a exhibice i soutěže o zajímavé ceny. Změřit své síly budete moci v hodu na koš, ve střelbě na bránu, ve veslování a dalších disciplínách.

Co s sebou?

Sportovní odění je samozřejmostí, partner či partnerka a děti všeho věku rovněž, ať už se jedná o dcery, syny, vnučky, vnuky, neteře, synovce, či jiné svěřence.

Pro ty, kdo si budou chtít vyzkoušet ukázkovou Spinning lekci, která začíná v 16 hodin, je doporučeno vzít si náhradní věci na převlečení a ručník.

Jak probíhal ročník 2013?

 

Pořadatel:

rovAn promostudio
event manager: Eva Hušťavová | eh@alfafairs.cz | 777 198 634
marketing: Zdeněk Kurica | kurica@rovan.cz | 739 201 777

Ve spolupráci s:
AlfaFairs
TJ Sokol Brno I
Unie sportovních klubů města Brna

Hlavní partner:
Auto Pokorný Brno
Auto Pokorný Motors

Partneři:
Toka
OD Vágner

Oftal oční centrum
Sabai
Spinning&Fitness

Partner VIP sekce:
Smart Network

Mediální partneři:
Brněnský deník Rovnost
Brno Business&Style
Brněnská televize
kult.
Metropolis

Akce se koná pod záštitou primátora Statutárního města Brna Romana Onderky.


Jinde na SrdceMoravy