"

Brno v pohybu 2013: Zdraví a prevence: Specializovaná vyšetření a diagnostika ZDARMA

06. 05. 2013 , aktualizace: 09. 06. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Speciální zdravotní vyšetření a diagnostika

Součástí akce Brno v pohybu je program Zdraví a prevence. Jeho cílem je umožnit návštěvníkům festivalu absolvovat preventivní měření nebo rychlé vyšetření. Zajímavé a netradiční může pro všechny být např. zjištění hladiny antioxidantů v těle či celková analýza těla měřená pomocí speciálního přístroje. Kromě získaných hodnot se budete moci přímo na místě s odborníky poradit o tom, co dělat pro zlepšení v případě, že některé hodnoty nebudou v pořádku, a také se dovědět o správné prevenci.

Jak se projíst ke zdraví?

Ke zdraví neodmyslitelně patří také zdravá strava. Stravujeme se několikrát denně a máme k dispozici nepřeberné množství potravin a různých doplňků, a někdy i, přiznejme si to, náhražek jídla. Přitom stravou dostáváme do těla základní živiny, vitamíny a energii, kterou naše tělo spotřebovává a spaluje. Čím kvalitnější strava, tím lepší je její zpracování a využití. Také se méně zatěžuje náš organismus, jsme výkonnější a zdravější. V rámci programu zdraví a prevence se budete moci seznámit se zdravou a přitom velmi chutnou stravou. Budete moci jídlo ochutnat a odnést si domů třeba nějaký ten recept nebo celou kuchařku. A jestli budete mít chuť na sladké, tak to vůbec nevadí, protože i zákusky, dortíky, zmrzlinu apod. lze připravit velmi chutně a zdravě.

Přijďte se přesvědčit 18. 5. 2013 ve 13 hodin na Stadion Sokol Brno I na Kounicově ulici. Přijďte na Brno v pohybu!

Náš tip: Už jste ochutnali ovoce z amazonského pralesa? Je výborné, až nadpřirozeně zdravé, působí preventivně proti mnoha onemocněním a vy ho máte možnost ochutnat 18. května na akci Brno v pohybu.

Seznam speciálních lékařských vyšetření:

Měření: krevní tlak, vyšetření krve - celkový cholesterol, triglyceridy, okysličení, glykemie, hodnoty antioxidantů v těle*, vyšetření očí, celková analýza těla - svalová a tuková hmota, tělesné disproporce

Partneři programu zdraví a prevence:

ZP MV ČR, ČP Zdraví, Meral - oční centrum, 4p3 regenerační centrum, Svět zdraví, Zdravý restaurant, Amazon fruit - Acai, Daylong

 

 *Měření hladiny antioxidantů: 200,- dospělí, 100,- důchodci/děti/studenti


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI