"

Brno v pohybu 2013: Pečujte o své zdraví a naučte se zachránit život

10. 04. 2013 , aktualizace: 09. 06. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Záchrana lidského života a pomoc v ohrožení života

Kdo z nás umí zachovat klid a poskytnout rychlou a hlavně správnou první pomoc při život ohrožujících situacích? Festival Brno v pohybu myslí také na tuto část našich životů. Pro všechny, kdo chtějí být připraveni pomoci a správně zasáhnout při nelehkých chvílích, kdy jde našim blízkým nebo spoluobčanům o záchranu života, bude připraveno pod patronací Záchranné zdravotnické služby JMK speciální stanoviště.

Budete se moci seznámit s technikou záchranné služby a vybavením sanitního vozu. Na tomto stanovišti si pak bude moci veřejnost vyzkoušet techniku základní neodkladné resuscitace dospělého a dítěte. Dále zde budou lékaři poskytovat informace o telefonicky asistované resuscitaci, kterou si budete moci na místě vyzkoušet. Dále návštěvníkům záchranáři představí postup při první pomoci - zástava krvácení a podají informace o telefonicky asistované první pomoci. Nebudou chybět ani ukázky polohování pacienta, zajištění průchodnosti dýchacích cest u pacienta v bezvědomí apod.

Netradiční festival o NAŠEM zdraví

Zachránit či zlepšit život můžeme také sami sobě. A to především správnou péčí o své tělo a prevencí vůbec. Brno v pohybu představí návštěvníkům zdraví životní styl, zdravotní a preventivní péči, zdravou stravu a přímo na místě také řadu speciálních lékařských vyšetření, jejichž struktura je vybrána tak, aby si každý návštěvník mohl v podstatě nechat vyšetřit kompletně celé tělo.

Zjistěte si, jak jste na tom 

Preventivní vyšetření můžete absolvovat na - tělesný tuk, krevní tlak, vyšetření krve - celkový cholesterol, triglyceridy, okysličení, glykemie, vyšetření očí, celkovou analýzu těla - svalová a tuková hmota, tělesné disproporce nebo netradiční změření hladiny antioxidantů. Na místě se dozvíte naměřené výsledky a zároveň získáte doporučení, jak případné nedostatky eliminovat či úplně odstranit.

Nezapomeňte na zdravou a pravidelnou stravu

Nezapomínejme ani na jídlo – věnujeme se mu přeci každý den. Je důležité pro náš celkový stav. Stačí úprava stravovacích návyků k obnovení sil a zlepšení zdravotního stavu. Budete se moci seznámit se zdravou přípravou pokrmů zábavnou a jednoduchou formou. Zdravé jídlo můžete na místě ihned ochutnat, nebo si jej odnést domů v podobě receptu.

Veškerá vyšetření a kurzy první pomoci jsou ZDARMA*.

Součástí festivalu je doprovodný a dětský program se spoustou her a zábavy pro nejmenší.

 

 *Měření hladiny antioxidantů: 200,- dospělí, 100,- důchodci/děti/studenti


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI