"

Brno v pohybu 2013: Festival brněnského sportu, zdraví a ekologie v dopravě

11. 04. 2013 , aktualizace: 09. 06. 2014 Sdílej na CentrumBrna.cz

Jedná se o jedinečnou přehlídku brněnského sportu a brněnských sportovních klubů. Myšlenku festivalu ocení zejména lidé či rodiče, kteří hledají tu správnou sportovní cestu pro sebe nebo své ratolesti. V rámci festivalu budou moci navštívit stánky brněnských profesionálních klubů, setkat se významnými hráči jako např. s Petrem Švancarou, Hanou Horákovou, Romanu Hejdovou, hráči brněnské Komety a s dalšími, získat potřebné informace přímo od hráčů a trenérů, sport si na místě vyzkoušet a také třeba rovnou dítě do některého z klubů přihlásit.

"Věříme, že osobní kontakt s trenéry a profesionály z mnoha sportovních oblastí může být tím pomyslným závažím při rozhodování o sportovní budoucnosti našich dětí," říká Roman Vágner, ředitel festivalu.
Více o programu "Sport"  v rámci festivalu Brno v pohybu naleznete zde.

A to rozhodně není vše. Ke sportu neodmyslitelně patří zdraví a prevence.

Brno v pohybu je tu také pro všechny, kteří se kromě sportu zajímají o své zdraví, zdraví své rodiny nebo chtějí umět pomoci druhým v život ohrožujících situacích. Na místě budete moci navštívit odborná stanoviště, které budou zaměřeny na zdraví a prevenci a také speciální stanoviště s první pomocí pod patronací Záchranné zdravotnické služby Jihomoravského kraje.
Více o programu "Zdraví" v rámci festivalu Brno v pohybu naleznete zde.

Elektromobily, elektrokola, městká kola

Festival také myslí na ty, co se zajímají o technická řešení a vývoj v dopravě. Na své si zde tedy přijdou příznivci ekologických technologií, elektromobilů, elektrokol a městských kol. Na místě vystaví VUT Brno svůj jedinečný elektromobil. Jeden z návštěvníků pak vyhraje elektromobil Smart ed na týden. Přijďte si také vyzkoušet jízdu na elektrokole či vozíku. Samozřejmě jsou veškeré zkušební jízdy zdarma.

Děti, nezapomeňte s sebou vzít rodiče

Po celou dobu konání festivalu je připraven bohatý program pro děti i dospělé. V programu nechybí dovednostní a logické hry a soutěže pro děti. Dále pak dovednostní soutěže sportovců, atraktivní přátelské derby a sportovní exhibice. Návštěvníky jistě zaujme přehlídka tradičních východních cvičení a bojových umění v Brně. Všechny fanoušky potěší závěrečná autogramiáda sportovních osobností klubů jako jsou HC Kometa Brno, FC Zbrojovka Brno, prvoligové týmy basketbalu, a mnoha dalších zástupců brněnské Unie sportovních klubů.

Brno - Zdravé město a CentrumBrna.cz mají pro návštěvníky dárky

Organizátoři navíc připravili spoustu dárků a odměn. Prvních 500 návštěvníků festivalu získá při vstupu BrnoCityCard z nové edice Ignis Brunensis 2013,  pro 200 dětí jsou připraveny ilustrované knížky první pomoci. Návštěvníci budou moci soutěžit o spoustu cen: 1. cenou je zapůjčení elektromobilu Smart ed na týden, dalšími pak např. vstupenky na VIP tribuny Ignis Brunensis. Hodnotných dárků je připravena celá řada. Pro fanoušky sportu jsou připraveny dresy, trika, vstupenky, atd. 

Aktivní část programu zajistí Aerobic mánia

Pro ty nejaktivnější a nadšence aerobicu je připraven již od 10 hodin FitFest 2013 - cvičení aerobicu za účasti českých i zahraničních lektorů. 

Takže nezapomeňte, že festival Brno v pohybu se koná v sobotu 18. května na stadionu Sokol Brno I, Kounicova ulice. Od 10 h probíhá cvičení aerobicu, následný festival a pestrý program je připraven od 13.00 do 18.00 hodin.

VSTUP ZDARMA.

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI