"

11. 5. 2019 startuje v Brně EFG CUP dračích lodí

09. 05. 2019 , aktualizace: 11. 05. 2019 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

V sobotu 11. 5. 2019 se do Brna sjedou posádky malých dračích lodí, aby se utkaly o první body do prestižního seriálu EFG CUP 2019.

Tradiční závod na řece Svratce je letos bodován také do seriálu dlouhých tratí – ten se jede pod názvem DRAČÍ MARATHON.

Velkou motivací účasti pro dračí posádky je i účast na premiérovém ročníku závodů DRAGON RACE, který pro amatérské posádky zaštítil Český svaz dračích lodí. V DRAGON RACE se kromě pohárů a medailí bojuje i o Prize money v hodnotě 100 000 Kč!

Atraktivní dračí supersprint na 100 m!

Posádky budou od rána přibližně do 15 h odpolední testovat svou formu na trati 100 m.

„Supersprint souboje na 100 m slibují pro diváky vždy atraktivní podívanou! Standardní tratí pro závody ve sprintu je totiž trať v délce 200 m. Posádky tak budou muset na poloviční trati předvést dokonalou, technicky perfektní, a hlavně silovou jízdu, kde o výsledku bude rozhodovat každé zaváhání,“ komentuje těžkou trať ředitel závodu Michal Osička.

Pro fanoušky dračích lodí i pro širokou veřejnost je vstup na závody zdarma

Dojezd – cíl – 100 m trati mohou návštěvníci závodu sledovat přímo u nástupních mol loděnice ČVK na Veslařské ulici 179. Celou trať včetně startů pak mohou diváci sledovat z protější strany jundrovské loděnice – přes řeku u silnice Žabovřeská.

Odpoledne projedou dračí lodě Jundrovem

Odpoledne se dračí posádky rozjedou na závod na 1. brněnskou míli, ta je skoro přibližně asi tak 1 600 m 😉. Půjde o hodně – závod je bodován do seriálu dlouhých tratí DRAČÍHO MARATHONU! DRAČÍ MARATHON v celkové délce 39 km je novinkou z dílny týmu TORRSEN SPORTS – největšího organizátora závodů dračích lodí v ČR.

Dračí lodě Brno

„DRAČÍ MARATHON je seriál závodů dlouhých tratí a je určen pro opravdové dragony, kteří se nebojí pořádně zabrat,“ říká s úsměvem Ing. Michal Konvalina, předseda Českého svazu dračích lodí.

Propozice a časový harmonogram závodu najdete v našem partnerském časopisu DragonBoatSport.cz ZDE 

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI